müşteri yorumları

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Alışveriş Sitesi Şikayet Etme

Alışveriş Sitesi Şikayet Etme

Alışveriş sitesi şikayet etme konusunda yapılabilecek yasal yöntem olarak tüketici mahkemelerine başvuru yapmanız gerekir. Tüketici hakem heyetine başvurduğunuzda ya ara bulucu ile anlaşmaya gidilir ya da mahkeme süreci yaşanır ve bir sonuca bağlanır.
E-devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz. Tüketici hakem başvurularınızı kendi başınıza ya da bir avukat aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemleri TÜBİS sistemine girilmelidir. Günümüzde başvurular yalnızca online yapılabilir ve sözlü olarak başvuru yapılamaz.
Online alışverişin çok fazla popüler olduğu günümüzde hak ihlalleri de yaşanmaktadır ve bunun sonucunda tüketiciler haklarını savunmak için tüketici mahkemelerine başvururlar. Yasal olarak iki taraf arasında tüketicinin hakkı ön planda tutulur çünkü mağdur olabilecek taraf tüketicidir. Alışveriş sitesi şikayet etme işlemleri için TÜBİS sistemine girdikten sonra ilgili formu doldurmanız yeterlidir.
Form haricinde gerekli belgeler ve bilgileri de sisteme yüklersiniz. Sonrasında bir dosya oluşur ve tüketici heyetine gider.