müşteri yorumları

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

E-ticaret Sitesi Şikayet

E-ticaret Sitesi Şikayet

 

E-ticaret sitesi üzerinden yaptığınız alışverişlerde yaşadığınız mağduriyetlere de tüketici hakem heyeti bakar. Bu sebeple başvurunuzu e-devlet üzerinden tüketici mahkemelerine yapmanız gerekir.

Dosyanız hakem heyetine gittiğinde sizden ekstra bilgi ve belge talep edilebilir. Alışveriş sitesi ile de görüşülerek onlardan da bilgi ve belge alınabilir. Alışveriş sitesi şikayet etme işlemleri sırasında hakem heyeti sizden belge veya bilgi isterse istedikleri materyalleri 30 gün süre içerisinde vermek zorundasınızdır.

Eğer beklenen süre içerisinde belgeleri teslim etmezseniz hakem heyeti yalnızca elindeki belgelere dayanarak bir sonuca gider. Eğer dava konusu teknik bilgi gerektiriyorsa hakem heyeti davaya bilirkişi atar. Bilirkişi de dava ile ilgili sunacağı raporunu 15 günde hazırlayarak heyete teslim etmelidir.

Mahkeme başladıktan sonra bir sonuca ulaşması 6 ay süreyle belli olur. Eğer 6 ay sonunda bir sonuca ulaşılamadıysa heyete bağlı olarak yine uzatılabilir.