müşteri yorumları

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Güvenilir Şikayet Siteleri

Güvenilir Şikayet Siteleri

 

Güvenilir şikayet siteleri özellikle online olarak yapılan alışverişler için insanların kullanıcı yorumlarını takip etmek istedikleri alanlardır. Şikayet sitelerine herkes belirli bir kural ya da denetleme olmadan girdiği için buradaki yorumlar yüzde yüz güvenilir olamazlar.

Firmalar şikayet siteleri konusunda denetim olmadığı için mağdur olduklarını dile getirdiler. Açılan bir davada mahkeme firma lehine karar verdiğinde şikayet sitelerinin güvenilirliği de sorgulanmaya başladı. Şikayet sitesine üye olurken herhangi bir şart olmadığından olumsuz yorumları firma müşterisi olmayan insanlar ya da rakip firmalar da yapabilecek bir konumda.

Bir firma sahibi kendi şirket mailini kullanarak kendi firması hakkında şikayet yazmak istediğinde hiçbir engelle karşılaşmamıştır. Güvenilir şikayet siteleri dendiğinde tüm bu sebeplerden yüzde yüz güvenebileceğimiz bir yer yoktur. Online alışveriş yaparken ürünü almış kişilerin site üzerinden yaptığı yorumları okumak daha mantıklıdır.

Alışveriş yaptıktan sonra mağdur olduysanız yapmanız gereken ise tüketici mahkemesine başvurmaktır.