müşteri yorumları

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Şikayet Siteleri İsimleri

Şikayet Siteleri İsimleri

İnternet üzerinden herkesin girebileceği şikayet siteleri kötü amaçlı olabilirler. Herkesin girip denetime tabi tutulmadan yorum yapabilmesi bu gibi sitelerin güvenilir olmasını sorgulamaya neden olur.

Bir firma sahibi deneme amaçlı yorum yazmak istediğinde sitenin kendisini olumsuz yorum yapmaya doğru teşvik ettiğine tanık olmuştur. Bu sebeple bir ürün satın alacağınız zaman şikayet sitelerinin sizi doğru yönlendireceğinden emin olamazsınız. Şikayet siteleri markanın yok edilmesi için özel olarak da kullanılabilir. Güvenilir şikayet siteleri olduğunu düşündüğünüz yerlere siz yorum yaptığınızda bunun herhangi bir yaptırımı olmaz.

Tüketici haklarınızı kullanmak istiyorsanız e-devlet üzerinden tüketici mahkemesine başvuru yapmanız gerekir.  Bu şekilde yasal olarak hakkınızı elde etmiş olursunuz. Tüketici kişiler bu siteleri kullandığında yalnızca internet üzerinden bir yazı yazmış olurlar.

Bir sonuç alabilmek için dava açmak ve yasal yollar ile hakkınızı aramanız gerekir. Şikayet sitelerinin güvenilmez olması da size yardımcı olmaz.

Şikayet Siteleri Listesi

Günümüzde e-ticaret çok fazla popüler olduğu için şikayet siteleri de her geçen gün artmıştır. Bu sebeple ortada bir bilgi kirliliği mevcuttur. Bu bilgi kirliliğinden korunmak için her zaman bilindik alışveriş sitelerini kullanmak gerekir.

Alışveriş yaptıktan sonra mağdur olursanız da yasal yollara başvurmanız gerekmektedir. Güvenilir alışveriş siteleri sizin sadece bir an için rahatlamanızı sağlar ancak dava konusunda hiçbir yardımları olamaz.

Kötü amaçla kullanan pek çok insan da olduğu için şikayet sitelerinin yarardan çok zararı olduğunu söyleyebiliriz. Şikayet siteleri yasal olmayan bir alandır ve hukuk açısından da herhangi bir yaptırımları bulunmaz. Alışveriş sitelerinin kendi yorum bölgelerine baktığımızda ise burada olumlu ve olumsuz yorumlar bir arada olur.

Bu daha güvenilir bir alanda olduğumuzun göstergesidir. Şikayet sitelerinde hiçbir zaman olumlu yorum bulunmaz. Denetimsiz olduğu için şikayet siteleri sizi yanlış yönlendirebilir.